Sukcesy Agnieszki Bauer – podopiecznej Fundacji

Sukcesy Agnieszki Bauer – podopiecznej Fundacji

Agnieszka Bauer podopieczna Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i aktywna uczestniczka zajęć w naszym Ośrodku Rehabilitacji Cemicus wywalczyła złoty medal w skoku w dal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które odbyły się 11-13 września w Bydgoszczy.

To nie wszystkie sukcesy Agnieszki podczas tych Mistrzostw – w biegu na 100 m była czwarta. W zeszłym roku na lekkoatletycznych zawodach województwa mazowieckiego wywalczyła złoto i srebro.

Agnieszka urodziła się z Zespołem Downa. Mimo to, pasją Agnieszki od najmłodszych lat były zajęcia ruchowe i sportowe. Uprawianie sportu zaczęła od jazdy konnej, najpierw była hipoterapia, a potem terapeutyczna jazda konna i wreszcie jeździectwo.  Od wielu lat jeździ też rekreacyjnie na rowerze, startuje co roku w Mazowieckich Mityngach kolarskich Olimpiad Specjalnych zdobywając złote medale. Agnieszka trenuje również narciarstwo alpejskie, co nie jest rzeczą łatwą mieszkając w Warszawie. Na mistrzostwach Warszawy czy województwa mazowieckiego zawsze jest na podium, a medale ma różne dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Agnieszka startuje również w Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, gdzie plasuje się pomiędzy 4 a 6 pozycją.

Agnieszka trenuje trzy razy w tygodniu lekkoatletykę i dwa razy w tygodniu narciarstwo zjazdowe, do tego raz w tygodniu regeneracyjnie basen, oprócz tego normalnie uczy się w zawodowej szkole specjalnej.

Ale pajsa sportowe to nie wszystko. Agnieszka uwielbia robić zdjęcia. Warsztaty fotograficzne Fundacji „Zdążyć z Pomocą” zaowocowały kilkoma nagrodami w ogólnopolskich konkursach fotograficznych.  Zajęła II i III miejsce w ostatnich latach w ogólnopolskich konkursach Magurskiego Parku Narodowego oraz Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursach „Kapliczki i zabytki sakralne Karpat” oraz „Pejzaże Harasymowiczowskie”.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Agnieszki i gorąco jej gratulujemy.