Pierwsza Dama RP w CEMICUSie

Pierwsza Dama RP w CEMICUSie

13 października br. w Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4 działającym w Ośrodku CEMICUS odbył się wernisaż wystawy fotografii „Kobieta z bliznami”. Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP, objęła to wydarzenie Patronatem Honorowym.

Bardzo bym chciała, żeby wystawa skłoniła osoby, które będą ją zwiedzały do refleksji nad tym, jak człowiek ma sobie radzić z przykrymi doświadczeniami, by go nie złamały i nie odebrały chęci do życia

– powiedziała Agata Kornhauser-Duda podczas wernisażu. Wrażeniami z tej imprezy podzieliła się także na swojej stronie internetowej. Zachęcamy do przeczytania relacji zamieszczonej na oficjalnym serwisie Pierwszej Damy.

Z kolei w Wiadomościach TVP został wyemitowany krótki reportaż o bohaterce wystawy – Pani Jolancie Golianek. Materiał dostępny jest tutaj. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Tę poruszającą historię opisał także Newsweek, zachęcamy do przeczytania tutaj.

Jolanta Golianek, założycielka Fundacji Poparzeni, sama jest osobą poparzoną. Swoją działalnością chce zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację osób po poparzeniu w Polsce oraz na brak akceptacji ze strony społeczeństwa. Wystawa „Kobieta z bliznami” to zbiór fotografii przedstawiających człowieka, któremu przyszło żyć ze znamionami spowodowanymi oparzeniami oraz z konsekwencjami społecznymi, za którymi stoją uprzedzenia i stereotypy.

Wystawę można oglądać do 25 października w każdy dzień powszedni w godzinach 9:00-16:00 w Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4.

Zapraszamy do Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4 w Warszawie!