Oddech – jak wpływa na nasze ciało i umysł?

Oddech – jak wpływa na nasze ciało i umysł?

W środę 25 marca o godz. 16:00 zapraszamy na wykład „Oddech – jak wpływa na nasze ciało i umysł?”.

Oddychanie jest podstawą funkcjonowania organizmu. Towarzyszy nam w każdym momencie życia i dokładnie rejestruje jego przebieg. Nasz oddech stanowi lustro, w którym znajdują się wszystkie niepokoje, stres i nieprzyjemności codziennego życia. Zapisujemy doświadczenia i emocje we wzorcach oddechowych. Współczesny styl życia powoduje zmiany naszego funkcjonowania. Zaczynamy oddychać szybko, płytko i chaotycznie, dokładnie tak, jak dzieje się to w reakcji stresowej. Niestety sposób oddychania połączony jest bezpośrednio z układem nerwowym. Niekorzystny wzorzec zostaje stale odtwarzany. Często łączy się to z niepokojem, przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem czy zadyszką w trakcie aktywności fizycznej. Jesteśmy jednak w stanie zmienić wzorzec oddechowy regularną pracą z oddechem.

Dla kogo? Rodzice / opiekunowie osób z niepełnosprawnością, osoby z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, niepokojem lub gonitwą myśli, narażone na ciągły stres, w szczególności osoby z trudnościami oddechowymi, m.in. płytkim oddechem, zadyszką, chrapaniem oraz wszyscy zainteresowani pracą z oddechem lub poprawą swojej wydolności fizycznej.

Prowadząca: Dorota Archicińska-Powalska, neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny, trener oddechu i instruktor jogi. Pracuje w podejściu holistycznym, łącząc wiedzę akademicką oraz techniki pracy z ciałem i umysłem.

Przebieg:

  • Wprowadzenie – anatomia oddychania.
  • Stres – wpływ na układ oddechowy.
  • Prawidłowe vs. nieprawidłowe oddychanie.
  • W jaki sposób poprawić oddech? – podejście holistyczne.
  • Ćwiczenia oddechowe – proste narzędzia do wykorzystania w życiu codziennym.

Zapisy: 881931049, kontakt@osrodekcemicus.pl

Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną dla uczestników dostępną tutaj.

wykład o Oddechu